What!? No Romanian thread?

Adriana Dascalu

Super Member
Registered
Joined
Feb 5, 2013
Messages
71
Reaction score
2
Location
Romania
Incep sa cred ca insomniile sunt specifice tuturor cu inclinatie spre artistic. I'm in the Insomniac Club, too, unfortunately.
 

andreea

Yeeeesss??
Super Member
Registered
Joined
Jun 12, 2011
Messages
5,087
Reaction score
2,051
Location
Bucharest, Romania
aww! saracutza de tine! si eu sufar de insomnii si te inteleg perfect. dar stii9 ce-am facut? mi-am mutat pozitia patului si, de o saptamana de cand l-am mutat, nu mai am insomnii. nu as fi crezut-o daca mi-ar fi spus cineva.


Mi-am mutat patul aseara. When something doesn't work sau am nervi, redecorez casa sau fac curat. daca ai stii de cate ori am scos tot din sifonier la 12 noaptea....


Incep sa cred ca insomniile sunt specifice tuturor cu inclinatie spre artistic. I'm in the Insomniac Club, too, unfortunately.


Dupa ce in sfarsit reusesti sa adormi, visezi si tu ca ii dai sms sefului ca ti-e rau si nu poti sa vii la munca? :D
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
LOL OCD much? Bine ca macar te ajuta sa te calmezi. eu prefer sa pictez cand simt c-o iau razna. fac si curatenia, dar la 12 noaptea? no way! O_O you rock, girl! pun pariu ca la tine acasa totul e luna, asa-i? *jealous*
 

Adriana Dascalu

Super Member
Registered
Joined
Feb 5, 2013
Messages
71
Reaction score
2
Location
Romania
Dupa ce in sfarsit reusesti sa adormi, visezi si tu ca ii dai sms sefului ca ti-e rau si nu poti sa vii la munca? :D

Cam asa ceva. Si uneori mai rau: visez ca trebuie sa stau peste program. Da... E clar... insomniile, cosmarul celor care pot doarma de griji...

Uneori ma gandesc ca ar fi mult mai usor daca as fi mai indiferenta...
 

andreea

Yeeeesss??
Super Member
Registered
Joined
Jun 12, 2011
Messages
5,087
Reaction score
2,051
Location
Bucharest, Romania
Mda, si eu ma tot gandesc ca ar trebui sa rezonez mai putin la chestiile legate de munca, dar....easier said then done.

Acum ma stresez si de carte pe langa servici. Am terminat de scris ouline-ul pentru intreaga serie, si mai am de scris finalul pt prima carte din serie asa ca de acum incepe stresul, mai ales ca fac acealasi lucru pe care il fac mereu...imi fac o multime de notite pt corecturi, corecturi, adaugiri, etc, si ma tot intorc sa le pun in practica. :D
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
wah, ce nasol! bafta mare, Andreea!
despre ce e vb in serie?
 

L.E.Olteano

Word Monster
Super Member
Registered
Joined
Mar 14, 2012
Messages
143
Reaction score
6
Website
www.liviaolteano.com
Haha, spor la scris Andreea! Vampires rule :D

Si eu sunt insomniaca, si mediul e fff important daca ai probleme cu somnul. Lumina, orientarea patului, mirosul camerei (anumite parfumuri sau odorizante induc activitate nu relax), totul conteaza. *sighs* Dar uneori orice faci nu merge, si atunci eu una citesc. Am des intervale de 36 de ore fara somn deloc, atat de des incat functionez normal asa, ca si cum ziua mea ar avea nu 24 de ore ci 36, lol. Pacat ca nu se orienteaza si calendarul dupa orele mele, haha.

Si yeeey, am niste good news :D S-a stabilit data lansarii pt The Heracian Affair, va fi martie 20. O sa fie cea mai lunga luna pana atunci, lol!

*topaie de fericire*
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
Wohoo! Felicitari, Livia! oh, Doamne, coperta e superba!
 

andreea

Yeeeesss??
Super Member
Registered
Joined
Jun 12, 2011
Messages
5,087
Reaction score
2,051
Location
Bucharest, Romania
Neata!

Coperta e superba, felicitari, Livia!

Daca e ceva ce nu-mi place la editura cu care lucrez eu, sunt copertile. Desi, daca e sa te iei dupa vanzari clar au succes. :(

Ce credeti voi ca faceam la 4 30 sambata dimineata? Mutam patul la loc. :( Am dormit mai bine dupa asta, dar ieri noapte am luat-o de la capat. Si asta vine peste o raceala nou agaonisita. Vineri am plecat mai devreme de la munca si m-am bagat in pat, unde am stat pana ieri la pranz. Azi iar ma ia cu frig si mi se infunda urechile.

Macar am scris. Vreo 4000 de cuvinte peste weekend, dintre care 1900 sambata (a new record for me).
 

L.E.Olteano

Word Monster
Super Member
Registered
Joined
Mar 14, 2012
Messages
143
Reaction score
6
Website
www.liviaolteano.com
Ms :) Copertile sunt importante, tre sa te faca curios si sa-ti transmita si ce fel de lectura va fi aia de sub coperta. Daca face treburile astea doua, eu zic ca orice coperta e buna.

Imi pare rau sa aud de raceala. Pe de alta parte eu am o teorie, orice face rau corpului face bine mintii, lol. Am observat ca sunt mai productiva cand mi-e rau sau ceva de genul, vad ca nu sunt singura.
Sper sa te simti mai bine si sa continui cu scrisul in ritm alert!
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
Eu cred ca si coperta ta e frumoasa, Andreea. in general la cartile cu shifters, sunt unele coperte urate rau de tot. Nu-mi explic de ce. Ai noroc ca nu ai intrat in categoria aia XD

Subscriu. Si eu sunt productiva cand sunt bolnava XD
Sper sa te faci bine repede. pe mine ma ajuta nurofenul si terraflu. N-as putea trai fara ele :p
 

andreea

Yeeeesss??
Super Member
Registered
Joined
Jun 12, 2011
Messages
5,087
Reaction score
2,051
Location
Bucharest, Romania
Mda, coperta mea sucks. :)) Adica se putea muuult mai bine, dar eram mica si proasta si n-am stiut daca pot sa cer modificari. :))

Anyway..o primavara frumoasa, tuturor! E sezonul zambilelor, narciselor si liliacului! :D
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
Oh, don't be so hard on yourself! Nu e superba, adevarat, dar nu e naspa. se putea muult mai rau. oricum, data viitoare sa negociezi mai mult. sau sa schimbi total editura. pun pariu ca o sa fie mai usor acum ca ai deja o carte. nu o sa mai ai asa emotii ca la inceput

da! ce frumoasa e primavara!
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
app, fetele din Bucuresti. cine iese la o cafeluta cu mine sambata pe 23 ca vin acolo?
sunt tare curioasa sa va cunosc!
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
super. mai vb atunci :D

La multi ani, fetele!
 
Last edited:

L.E.Olteano

Word Monster
Super Member
Registered
Joined
Mar 14, 2012
Messages
143
Reaction score
6
Website
www.liviaolteano.com
Am gremlini infometati prin email, cred. Nu am mai primit instiintari de postari noi in thread :( Tocmai veneam hotarata sa intreb de ce tacere, lol.

Andra, eu nu's din Bucuresti. Va insotesc cu gandul, lol. Oriunde e cafea sunt si eu cu gandul. Apropo, vad ca Social Skills de descurca foarte bine pe Amazon! Ma bucur mult!
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
Aww! too bad, Livia. As fi vrut sa te-ntalnesc. poate ai drum in delta sau la mare vara asta?

Da. am vazut. ti-am zis eu ca e buna cartea! XD
 

L.E.Olteano

Word Monster
Super Member
Registered
Joined
Mar 14, 2012
Messages
143
Reaction score
6
Website
www.liviaolteano.com
Ma bucur mult ca merge bine. Din fragmentul pe care l-am citit eu pt spotlight-ul de pe blog arata foarte bine, la modul ca m-a facut sa vreau sa citesc clar :D

Hmmm, slabe sanse. Sunt fan munte, sau poate mare toamna/iarna, lol.
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
am varianta doc cu tot cu comentariile beta daca vrei sa o citesti (cu conditia sa nu o vada altii normal). sara mi-a zis ca imi da cartea publicata dar desi am vb pe mail a uitat sa mi-o dea sau a crezut ca mi-a dat-o. oricum, mi-a fost jena sa-i amintesc >_<

si eu sunt fan munte deci te inteleg perfect XD