What!? No Romanian thread?

Elenitsa

writing as Marina Costa
Super Member
Registered
Joined
Sep 20, 2011
Messages
976
Reaction score
764
Location
Bucharest, Romania
Website
caribbeandawn1720.jcink.net
congrats16.gif


Pentru Livia si Andra

...si la mai multe!:hooray:
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
Multumim, Elenitsa :D

Livia, eu cred ca ar trebui sa o pui deoparte pe a doua ca sa ai ce scoate cand ai lipsa de inspiratie. Ma rog, asta-i parerea mea. eu mi-as face un stoc de nuvele si as trimite una la cateva luni. Mi se pare o strategie buna ca sa nu intri dup-aia in priza. Plus ca e greu sa promovezi 2 carti in acelasi timp.
 

Eddyz Aquila

Noob Writers United
Super Member
Registered
Joined
Oct 27, 2009
Messages
2,034
Reaction score
241
Location
Bucharest, Romania
:D

Felicitari fetele! (pot sa va zic asa? :D) Sper ca asta sa fie doar inceputul si ca veti semna multe contracte de acum incolo. :)
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
Buna Eddy, de cand nu ne-am mai "vazut"! pe mine m-ai mai felicitat odata, deci o las pe Livia sa culeaga laurii LOL
Tu ce mai zici? Cum merge treaba?
 

Eddyz Aquila

Noob Writers United
Super Member
Registered
Joined
Oct 27, 2009
Messages
2,034
Reaction score
241
Location
Bucharest, Romania
Eu zic Gaudeamus, am fost la targ zilele astea sa vad ce mai rontai zilele astea din punct de vedere "cititoresc". :D

A fost careva?
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
oops. s-a facut liniste.
Cum a fost la targ Edy?
 

L.E.Olteano

Word Monster
Super Member
Registered
Joined
Mar 14, 2012
Messages
143
Reaction score
6
Website
www.liviaolteano.com
Ms de sfaturi si felicitari, guys.
Fetele, stiti cum e, chiar daca as trimite-o a doua acum ar dura poate vreo luna sau doua pana o citesc si imi spun daca e da sau nu, si apoi cine stie cand e programata sa iasa chiar daca e da. Asta pe care au acceptat-o in noiembrie iese abea prin martie/aprilie probabil.
Tinand cont ca voi fi un nume nou si etc as vrea, cum spune si Andreea, sa-mi creez un public, daca ar fi dupa mine as vrea sa public vreo 2 sau 3 nuvele in 2013. Asta e asa la nivel de intentie, pana una alta tre sa termin nuvela la care lucrez si sa vedem ce zic despre ea, lol.

La targul de carte nu am fost, materiale de citit am chiar considerabil mai multe decat timp sa le citesc, din pacate. E complicat sa ai un blog de carte activ si sa mai faci si treaba asta cu scrisul, dar nu ma pot abtine de la nici una sa fiu sincera. Si mi-e clar ca va fi tot mai greu pe masura ce se dezvolta ambele.
 

andreea

Yeeeesss??
Super Member
Registered
Joined
Jun 12, 2011
Messages
5,087
Reaction score
2,051
Location
Bucharest, Romania
Singura optiune pe care o vad, Livia, este sa publici suficiente carti sa iti permiti sa traiesti din asta and believe me, am studiat problema. ;)
 

L.E.Olteano

Word Monster
Super Member
Registered
Joined
Mar 14, 2012
Messages
143
Reaction score
6
Website
www.liviaolteano.com
Slabe sanse sa ajung acolo prea curand, adica pt a te gandi sa traiesti din asta crek tre sa ai multe titluri sau un succes mare cu unul. As vrea sa ajung acolo, desigur, dar nu ma astept sa se intample prea curand. Working progress, lol.
 

Eddyz Aquila

Noob Writers United
Super Member
Registered
Joined
Oct 27, 2009
Messages
2,034
Reaction score
241
Location
Bucharest, Romania
In al doilea rand :)D), targul a fost dragut. Multa multa lume, in special la standurile mari cum ar fi Humanitas, Rao si Nemira, ceea ce e chiar incantator. Si pe la alte standuri numarul de vizitatori a fost chiar mare (eu am fost sambata). A mai apucat cineva sa mearga? :)

Si o mica recomandare - Superman, Spiderman or Batman - http://www.youtube.com/watch?v=P1M0GzzGKKg

Film romanesc premiat cu titlul de Best European Short Film 2012.
 
Last edited:

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
Aww! Biata Elenitsa!! Cum te simti acum? Tot naspa?

@Livia, total off-topic. Stiu ca promisesem ca-mi fac blog sa ma inscriu in provocarea ta si n-am avut deloc timp. Daca o tin tot asa o sa fiu o autoare fara cititori LOL Pana cand era inscrierea? pana pe 15 sau am retinut eu gresit?
 

L.E.Olteano

Word Monster
Super Member
Registered
Joined
Mar 14, 2012
Messages
143
Reaction score
6
Website
www.liviaolteano.com
Andra, nu e limita de timp. Adica ma rog, poti accepta provocarea pana in Decembrie 2013, deci timp e berechet.

Eu iti recomand sa-ti faci un bloguletz ceva ca autor, chiar daca tu simti ca ar tinde mai mult catre un site (i.e. anunturi now and then si lista de titluri), dar cred ca e bine pt viitori fani sa aiba un locsor de care sa stie ca e al tau. :D

Elenitsa, imi pare rau sa aud asta, sper sa te simti mai bine soon!

Eddy, super filmuletul. Am plans, desigur.
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
Aha. OK. Am inteles! Sa-mi dai linkul la postul tau. Te pup!

Filmul a fost prea trist si prea realist totodata. E asa nedrept ca li se intampla asta unora din oameni :((
 

Elenitsa

writing as Marina Costa
Super Member
Registered
Joined
Sep 20, 2011
Messages
976
Reaction score
764
Location
Bucharest, Romania
Website
caribbeandawn1720.jcink.net
!

Sunt... aproape vie. Si la a doua runda de antibiotice, dupa ce s-a saturat colega-mea sa ma auda tusind si m-a dus la doctorul ei.

Cica plamanii sunt OK (mi=a dat radiografie) dar peste o bronsita a mai venit, la ultimul frig, inca o infectie respiratorie "proaspata".

Iau antibiotice, antialergice si tusesc.

Si va urez sarbatori fericite!
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
Vai Elenitsa, ce rau imi pare de tine! Sper sa te faci bine curand. Sarbatori fericite!

Si eu m-am pricopsit cu un dop in ureche dupa baitza. De doua zile aud numai trenulete si vaporase in cap. cred ca azi imi iau inima in dinti si merg la doctor. Sper sa nu-mi sparga timpanu. Si sper sa nu cobesc LOL

Sarbatori fericite, Eddyz. Desi eu o sa trec pe aici si cand vine Mosu. Asa viata trista am :p
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
Craciun fericit, prieteni! Sper sa v-aduca Mosul numai bucurii :D