What!? No Romanian thread?

Eddyz Aquila

Noob Writers United
Super Member
Registered
Joined
Oct 27, 2009
Messages
2,034
Reaction score
241
Location
Bucharest, Romania
Da, sunt foarte constient ca depinde si de starea in care il prinzi pe agent in momentul ala. Sper la ce e mai bine.

Mai am de lucrat la synopsis acuma.
 

andreea

Yeeeesss??
Super Member
Registered
Joined
Jun 12, 2011
Messages
5,087
Reaction score
2,051
Location
Bucharest, Romania
:eek:

Cate "duble" preconizezi si pentru asta? Nu de alta, dar te apuca iarna. :tongue

Make a plan, stick with it and SUBMIT!
 

andreea

Yeeeesss??
Super Member
Registered
Joined
Jun 12, 2011
Messages
5,087
Reaction score
2,051
Location
Bucharest, Romania
La cate versiuni de query ai, tu sigur muncesti. Si eu muncesc, dar mai catinel asa....
 

Eddyz Aquila

Noob Writers United
Super Member
Registered
Joined
Oct 27, 2009
Messages
2,034
Reaction score
241
Location
Bucharest, Romania
Dupa second draft am adaugat vreo 10.000 de cuvinte, iar dupa third draft am scos aproximativ 25.000.

A fost munca adevarata dar mi-a placut, a fost chiar distractiv. :D
 

Eddyz Aquila

Noob Writers United
Super Member
Registered
Joined
Oct 27, 2009
Messages
2,034
Reaction score
241
Location
Bucharest, Romania
Masochism - am revenit cu un al doilea query, si cel putin la inceput reviewurile nu sunt tocmai fantastice. :/

Inapoi la munca! Asa macar stii ce faci gresit.
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
are alt roman. I missed ur last query, Eddyz. ai terminat-o pe aia pana la urma sau o mai bibilesti?
Long time no "see", guyz.
 

Eddyz Aquila

Noob Writers United
Super Member
Registered
Joined
Oct 27, 2009
Messages
2,034
Reaction score
241
Location
Bucharest, Romania
Am terminat-o pe aia - momentan cel putin. Dar cred ca o sa revin la ea ca nu sunt satisfacut complet.

Si da, am un al doilea roman scris aproximativ acum 2 ani. Primul care l-am scris. Printre corecturi m-am gandit ca e bine sa fac si query-ul la el. :)
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
wow! si eu sunt perfectionista, dar n-as avea puterea sa fac atatea corecturi. cred c-as innebuni O_O
mi-am pus si eu queryul pe forum. Terrorizing experience!
 

andreea

Yeeeesss??
Super Member
Registered
Joined
Jun 12, 2011
Messages
5,087
Reaction score
2,051
Location
Bucharest, Romania
Neata! Da si tu un link, ceva, andra, sa stim si noi (adica eu :ROFL:) unde sa cautam. :)

Eddy, ce pot sa spun, ai nervi tari. :tongue
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
pai e in query hell . titlu M/M contemporary. Hard to miss :D oricum, daca te inetreseaza, iti dau un link cand o refac ca am primit cateva critici deja :((
 

andreea

Yeeeesss??
Super Member
Registered
Joined
Jun 12, 2011
Messages
5,087
Reaction score
2,051
Location
Bucharest, Romania
M/M contemporary, huh?Me likey. :D

O sa arunci si eu un ochi, macar asa de curiozitate daca ai primit deja critici. ;)

ETA Unde vrei sa trimiti?
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
sigh. Unele nu-mi par justificate, dar altele m-au pus pe ganduri :D
 

andreea

Yeeeesss??
Super Member
Registered
Joined
Jun 12, 2011
Messages
5,087
Reaction score
2,051
Location
Bucharest, Romania
Cullen? :ROFL:

Trebuie sa fiu de acord cu o parte din comentariile lasate...prima fraza nu merge. Si daca ar fi dupa mine, si asta e valabil si in cazul lui Eddy, as scoate "-". Gaseste o metoda sa introduci ideea dintre liniute fara liniute. Pe mine una ma scoate din ritm, but then it's just me, asa ca nu ma bagati in seama.

De asemenea, nu da detalii despre personalitatea MC-ului, mai bine arata cum gandeste. Da si tu ceteva detalii acolo, sa inteleaga omul ce se intampla.

Imi place, eu comentez pe query-urile voastre, dar daca le-ati fi vazut pe ale mele v-ati fi stricat de ras. :ROFL:
 

shayla.mist

practical experience, FTW
Super Member
Registered
Joined
Jan 19, 2012
Messages
433
Reaction score
30
Location
Romania
Merci mult, Andreea. Wah, eu una sunt innebunita dupa "-" (em dash). il folosesc in continuu pentru ca sunt una care foloseste multe paranteze in general ( asta a fost o paranteza) :D. Vai, Cullenul asta! Eu si Twilight nu ne intelegem!
LOL la ai face bine sa impartasesti cu noi urmatoarea incercare. m-ai facut curioasa :p
 

Eddyz Aquila

Noob Writers United
Super Member
Registered
Joined
Oct 27, 2009
Messages
2,034
Reaction score
241
Location
Bucharest, Romania
Si mie imi place - , imi place efectul de stop si restart pe care il da. :D Te dau cu capul de zid dar dupa aia te iau de mana si te indemn sa continui :D

Andra, m-am uitat si eu pe query. Uite ce sugestii am eu - unele fraze sunt "taiate", ma opreste din cursul natural al cititului. Daca ai putea (in limite de query) sa faci frazele sa curga mai bine, interesul ar creste exponential. Alta sugestie - fara adverbe. "Obviously" nu prea merge, daca ai putea sa gasesti un sinonim ar fi perfect.

Si la final, as taia putin din ultima parte, vreau sa ma agate si sa fiu interesat sa aflu ce se intampla. "Cliffhanger ending" cum a zis unul din cei care a postat.

Sper sa te ajute! :)
 

Eddyz Aquila

Noob Writers United
Super Member
Registered
Joined
Oct 27, 2009
Messages
2,034
Reaction score
241
Location
Bucharest, Romania
Eu merg pana in panzele cele mai albe, la mine nu exista efort care nu pot sa nu il depun ca sa fac mai bine.

Am 21 de ani, e singurul vis practic pe care il am, sa devin autor de mare succes. Foarte mare daca se poate. :)
 
Last edited: